Těhotenská a poporodní fyzioterapie

těhotenská1

O terapii

Těhotenství je období, během kterého dochází k velkým změnám na těle ženy. Očekávání miminka přináší různé tělesné změny v proporcích, dechovém vzoru či zapojování svalů.

Často se objevují bolesti hybné soustavy, které jsou dané výraznými změnami těžiště, postavením pánve a páteře, kde dále může docházet k přetížení svalů a kloubů, až k uvolňování vazů. Nejčastějšími obtížemi jsou bolesti páteře a kostrče, vystřelující bolest do třísel a hýždí, blokády SI skloubení, bolesti nohou, migrény, otoky nohou, padající nožní klenba a jiné. Tyto potíže se zpravidla dají dobře řešit cílenou a šetrnou fyzioterapií. Díky individuální osobní diagnostice a následné terapii dokážeme budoucím maminkám pomoci a eliminovat bolesti a potíže.

Poporodní období

Stejně tak poporodní období má svá specifika, která je vhodné vnímat, aby se maminka mohla cítit ve svém těle radostně a bez bolesti. A zejména, pokud má žena informace, jak si uchovat svůj vnitřní klid, tak poskytne to nejharmoničtější prostředí pro své miminko nejen u sebe v bříšku, ale také po porodu.

Během těhotenství a po porodu se zaměřujeme na:

tehotenska