logo

Služby

Užitečné informace

Pondělí - Čtvrtek - 08:00 - 19:00
Pátek - 08:00-15:00

777 210 126 | 233 322 968
fyziocare@gmail.com

V Tůních 11
120 00 Praha 2
1. patro

Kurzy a semináře


Tento seminář již proběhl, o dalších Vás budeme včas informovat


Seminář o pohybovém vývoji dítěte v 1. roce života


V naší ambulanci často slýcháme od maminek otázky týkající se vývoje prvorozeného děťátka. Nejčastěji to jsou: “Jak se mám orientovat ve vývoji mého děťátka?“ nebo „Jak správně vývoj svého dítěte podporovat?“. Tato Vaše přirozená zvědavost nás přivedla k myšlence předejít alespoň některým otázkám a připravit pro Vás setkání, kde Vás seznámíme s psychomotorickým vývojem dítěte v prvním roce života.
Seminář je tedy primárně určen pro nastávající maminky, ale nebráníme se ani čerstvým maminkám (tatínkové jsou také vítáni).
Jako fyzioterapeutky pracujeme s dětmi již od útlého věku, někdy i pouze pár týdnů starými. U miminek nejčastěji řešíme problémy jako je predilekční držení hlavy, preference jedné strany při pohybu dítěte, nekvalitní pasení koníčků, nekvalitní či zpožděné otáčení na bříško, či plazení namísto lezení po čtyřech. Těmto „nedokonalostem“ se však dá velice dobře předcházet správným zacházením a polohováním miminka již od chvíle, kdy si jej přivezete z porodnice domů. V rámci semináře bychom Vám rády ukázaly, jak na to, čeho si u Vašeho děťátka všímat, na co si dát pozor a jak jej podpořit, aby jeho vývoj šel tím správným směrem.


Seminář jsme rozdělily na dvě části:


1. část – psychomotorický vývoj od novorozence po 6. měsíc
- nácvik manipulace s miminkem, polohování

2. část – psychomotorický vývoj od 6. měsíce do období samostatné chůze
- lezení, vstávání z pozice „na čtyřech“ do stoje, první krůčky, samostatná chůze
- problematika obouvání