Komplexní fyzioterapie
 
dětí a dospělých

     
 

Fyzioterapie

 
   
     

Děti

Věnujeme se vyšetření a případné terapii miminek od 4.-6. týdne života. Vývojové milníky, které je dobré kontrolovat, aby proběhly v co nejvyšší kvalitě, jsou období: 

3. měsíce života, kdy by mělo být dítě stabilní v prostoru a v poloze na břiše se opírá o předloktí. 
• V období 6. měsíce se dítě otáčí ze zad na bříško a zvedá se do opory na natažené paže. 
• Okolo 8. měsíce se dítě postupně dostává na všechny čtyři. Důležité je právě lezení po čtyřech. 
• Po 10. měsíci se dítě zvedá do vertikály, nejprve obchází a pak začíná samostatně chodit. 
 
Poměrně častým problémem bývá pupeční kýla u dětí. Ta se nejlépe ovlivňuje cíleným cvičením v nejútlejším věku, ideálně již od 4.-6. týdne života miminka.
  
Cílená fyzioterapie a správný přístup k dětem také velmi efektivně odstraňuje již různě vzniklé odchylky v jejich vývoji (neideální vývoj v kojeneckém věku, nedostatek pohybu, nadměrná zátěž, úrazy apod.). Správná funkce svalů má pozitivní vliv na tvar a držení páteře a celého těla. Vhodný aktivní přístup, založený na individuálně sestavených cvicích, pomůže k výhodnějšímu zapojení svalů, postavení kloubů a páteře pro to, aby bolesti a opotřebení organizmu v budoucnu bylo minimální. Stejně tak u sportujících dětí jsou velmi důležitá kompenzační cvičení, která zabraňují přetěžování mladého těla.

Dospělí

Detailní vyšetření a následně cílená terapie dokáže pomocí speciálních fyzioterapeutických technik uvolnit stažená místa a kloubní blokády a velice rychle pomoci od bolestiLidské tělo má neuvěřitelnou schopnost kompenzace a dlouhou dobu dokáže překonávat vysoké vytížení. Platí to i v pohybovém systému. Pokud přetížení nevěnujeme delší dobu pozornost, obtíže se mohou na těle různě řetězit a s tím je spojena i delší doba na jejich zahojení. Dle našich zkušeností vždy musí najít shodu v dlouhodobém řešení fyzioterapeut a klient, se kterým pracuje.
 
Věnujeme se také klientům, kteří prodělali úrazy či operace, kde vhodně zvolená fyzioterapie napomáhá k navrácení do aktivního života.

Aktivní a sportující

Pohyb a sport mají někdy svá úskalí. Zejména tehdy, pokud jsou prováděny výkonově nebo dokonce profesionálně. Relativně snadno se pak člověk přetíží, což může vést k bolestem nejvíce namáhaných částí těla. Máme zkušenosti i s vrcholovými sportovci, které nám pomáhají v efektivní a úspěšné individuální léčbě každému, kdo tělo pohybově častěji používá.